kontakt@enchristo.pl

Życie – hebrajskie „HJH” i Boża koncepcja rozwoju człowieka – weekend online

Gorąco zapraszamy do poświęcenia kilku godzin czasu i odrobiny miejsca w swojej głowie i sercu na przyjrzenie się tematowi rozwoju człowieka, widzianego z perspektywy Boga. Spotkania poprowadzi dr hab. Joanna Nowińska SM, biblistka, wykładająca między innymi na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, zaangażowana również w formację biblijną liderów Alphy.

Termin: 27-28 listopada 2020

W Biblii życie oznacza rozwój, dynamikę, aktywność i zmienność. Bóg na kartach Pisma roztacza przed nami horyzont Swojej myśli, nieustannie go rozszerzając, gdy my konfrontujemy się z codziennością. Uczestnicząc w tym seminarium będziesz mieć możliwość przyjrzeć się konfrontacji autorów natchnionych Starego Testamentu z Bożymi propozycjami progresu oraz przyjrzeć się Jego koncepcji dynamiki życia i – możliwe również – zweryfikować Swoje rozumienie Jego poglądu na Twoją egzystencję. Głębia i obrazowość ujęć semickich, oparta na obserwacji świata stworzonego dodatkowo spotęguje Twoją wrażliwość na otaczającą rzeczywistość. Przestrzeń dzielenia i dyskusji po poszczególnych modułach będzie służyć także pytaniom oraz wyrażaniu wątpliwości, w pełnej akceptacji i wolności. Będzie istniała ciągłość pomiędzy poszczególnymi wykładami, niemniej niech nie odstręczy Cię od udziału wyjątkowa konieczność odejścia na chwilę do innych spraw – mam nadzieję, iż tym bardziej wzbudzi to w Tobie pragnienie poznawania i Bliskości z Żywym Bogiem. 

Organizator: Misja EnChristo

Prowadząca: dr hab. Joanna Nowińska SM

Koszt uczestnictwa: 50 zł

ZAPISY przez formularz: https://forms.gle/FFYmHJomx3o5ko3b9

Weekend będzie się odbywał za pomocą platformy Zoom. 

Program

Piątek:

18.30-20.00 – „Na moje życie – napełni się chwałą Pana cała ziemia” (Lb 14,21). Ku poznaniu Boga żyjącego. Spotkanie i dyskusja.

Sobota:

9.00 -10.00 – „Szukajcie Pana a żyć będziecie” (Am 5,5). Siła oddziaływania spotkania z Bogiem na życie człowieka. 

10.15-11.30 –„Posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie” (Iz 55,3). Boży głos i Boże słowo a rozwój człowieka. Spotkanie i dyskusja.

17.00 – 18.00 – „Ja nie mam żadnego upodobania w śmierci – wyrocznia Pana Boga” (Ez 18,32a). Boży i ludzki pogląd na wagę chwili i rangę schematu.

18.30-20.00 – „Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności” (Oz 6,2). Życie ofiarowane na zawsze. Spotkanie i dyskusja.