Autor: w: Inne, Wydarzyło się

18 – 20 Marca 2016 – Weekend z Michelle Moran

CO MÓWI DO NAS DUCH ŚWIĘTY W 50 LAT OD NARODZIN KATOLICKIEJ ODNOWY CHARYZMATYCZNEJ!

W obliczu nadchodzącego jubileuszu i nowych perspektyw.

Na weekend z Michelle Moran zapraszamy w rok po pamiętnym spotkaniu z Charles Whiteheadem. Z perspektywy dziesięcioletniego przewodzenia gronu koordynacyjnemu odnowy charyzmatycznej w Kościele Katolickim, dzielił się on z nami jej blaskami i cieniami w kontekście posoborowej Kościoła. Refleksja na temat przeszłości pozwoliła nam jeszcze lepiej świętować i dziękować Bogu za dar odnowy w wielu jego wymiarach, także za 40 lat obecności odnowy w Archidiecezji Krakowskiej.

Wiele z tej przeszłości, tworzonej przez całe pokolenie ludzi oddanych odnowie, można się nauczyć; wynikają z niej też przesłanki wyznaczające kierunki na przyszłość.

 

U progu 50. rocznicy narodzin katolickiej odnowy charyzmatycznej, 50 lat od Vaticanum II, w nadzwyczajnym jubileuszowym roku miłosierdzia, nadszedł czas, aby postawić pytania: dokąd obecnie zmierzamy? Dokąd prowadzi nas Duch Święty? Są to pytania następnego, czyli obecnego pokolenia odnowy, świadomego obecności, darów i aktywności Ducha we wspólnocie Kościoła. Wobec próby rozeznania chwili obecnej Kościoła staniemy podczas weekendu z Michelle Moran, która w chwili obecnej przewodzi międzynarodowemu komitetowi koordynacyjnemu Odnowy.

Przeżyjemy coś z tego, czym żyje dzisiaj odnowa charyzmatyczna na świecie. Michelle Moran przyjedzie do nas wprost z długiej podróży do Stanów Zjednoczonych i Azji. Mam nadzieję, że weekend ten będzie szczególnie ważny w perspektywie budowania tożsamości katolików świeckich na drogach stawania się uczniami-misjonarzami!

Będzie on stanowił szczególną inspirację na drodze przewodzenia i służby wspólnotom, ruchom i stowarzyszeniom w ich wspólnym wyjściu na areopagi tego świata!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, których Pan powołuje do zaangażowania w głoszenie całej Ewangelii, przez całe Ciało, całemu światu! Liczymy przede wszystkim na udział liderów Odnowy, szkół ewangelizacji i wspólnot charyzmatycznych!

Andrzej Sionek

 

Michelle Moran jest przewodniczącą ICCRS – watykańskiego Międzynarodowego Komitetu Koordynacyjnego Odnowy w Duchu Świętym, przewodniczącą Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Anglii i Walii, a także, od 2008 roku, członkiem Papieskiej Rady ds Świeckich

Chrzest w Duchu Świętym przeżyła jako nastolatka, po którym aktywnie zaangażowała się w odnowę charyzmatyczną. Została absolwentką edukacji religijnej i socjalnej na London University, a następnie teologii pastoralnej w Cambridge (tytuł pracy dyplomowej: „Leadership and Ministry in Catholic Parishes”). Autorka licznych publikacji dotyczących ewangelizacji, jak „Pass It On” (praktyczne wskazówki jak dzielić się wiarą) i „Crossing The Line” (ewangelizacja w kontekście katolickim)

Wraz z mężem, Peterem, założyła angielską wspólnotę Sion Catholic Community for Evangelism, w której, po 5 latach nauczania w college’u, podjęła posługę na pełny etat. Kierowała w niej misjami skierowanymi na posługę parafiom, a następnie została dyrektorem posługi pionierskiej ewangelizacji, nauczania i szkolenia.

Na skalę lokalną i międzynarodową posługuje z pełnym oddaniem od 30 lat. Jednym z jej największych pragnień jest wyposażenie młodych liderów, całego pokolenia katolickiej odnowy charyzmatycznej do dojrzałej posługi i przewodzenia.

 

Prowadząca: Michelle Moran

Koszt: 170 zł

Zapisy: Poprzez formularz zgłoszeniowy pod adresem https://docs.google.com/forms/d/1bXM4awpluYm0DtXzCtdVUQbmYHg6arSy9Th0zYeMD8E/viewform
Informacje:
zgloszenia@enchristo.eu  tel. 602 879 268 (Łukasz)

 

Na tym weekendzie nie przewidujemy opieki do dzieci