Autor: w: Wydarzyło się

Praca. Błogosławieństwo czy przekleństwo? (23-25.X.2015)

WEEKEND NIE TYLKO DLA MĘŻCZYZN!!!

Pytanie o pracę, czy jej poszukiwanie, jest dziś w stanie zmienić wszelkie warunki życia człowieka. Czym właściwie ona jest, że tak bardzo ją sobie cenimy? Dlaczego tak wiele osób dokonując życiowych wyborów, decyduje się na migrację zarobkową, która stała się normą w wielu krajach?

Może najwyższy czas przyjrzeć się bliżej, temu co jest dla nas wolą Boga w dziedzinie pracy!

Stosunkowo najłatwiej i najdoskonalej wychodzi nam chwalić Boga snem – zabiera nam to średnio 8 godzin dziennie. Sporo refleksji poświęcono oddawaniu Bogu chwały w naszym życiu rodzinnym, jak też w naszym zaangażowaniu w różne posługi. A co z naszym miejscem pracy? Co z najbardziej czasochłonnym zajęciem naszego dnia, w którym spędzamy nierzadko, z dojazdem, 10 godzin dziennie? Czy pracując też oddajemy Bogu chwałę?

Statystyki wskazują, że znaczna większość nawróceń dokonuje się nie gdzie indziej, jak właśnie w miejscu pracy! Co ciekawe, współczesne inicjatywy ewangelizacyjne poświęcają temu faktowi mnie niż 5% swojej refleksji·!

Widzimy, albo czujemy, jak ważne dla naszego życia jest pytanie o pracę: dla naszego życia wiarą, życia osobistego, rodzinnego, środowiskowego i narodowego. Istnieje niezbędna potrzeba głębszego spojrzenia i przyjrzenia się etosowi pracy każdego z nas.

Zapraszam do wspólnego przyjrzenia się pracy w refleksji, praktycznych poradach i w modlitwie. Będziemy to czynić wraz z Donaldem Turbittem – właścicielem sześciu biznesów, pełnoetatowym liderem katolickiej ekumenicznej wspólnoty charyzmatycznej, a ostatecznie misjonarzem, oraz drem Piotrem Musiewiczem – który refleksją nad pracą zajmuje się w swojej pracy wykładowczej na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Donald Turbitt tym razem nie tylko do mężczyzn,

Serdecznie zapraszam,

Andrzej Sionek

Miejsce: Lanckorona – Dom Spotkań Misji EnChristo, Brody 361

Termin: 23 – 25 października 2015 roku

Koszt: 150 zł

Zgłoszenia: Poprzez formularz zgłoszeniowy (poniżej) lub email na adres zgloszenia[małpa]enchristo.eu