Autor: w: Inne, Papież Fransiszek (news), Wydarzyło się

Weekend „Papież Franciszek, a Duch Święty” ks. P. Hocken

Serdecznie zapraszamy na kolejny tematyczny weekend z ks. Piotrem Hockenem: „Papież Franciszek, a Duch Święty” który odbędzie się w dniach 30.05–01.06.2014

Weekend ten, podobnie jak ostatnie nasze spotkania, poświęcony zrozumieniu przesłania Papieża Franciszka jakie płynie dla Kościoła w kontekście szerszej posoborowej wizji przemian w Kościele.

Tym razem szczególnie skupimy się na odczytaniu w świetle Ducha Świętego konkretnych kroków, które podejmuje Papież Franciszek realizując tym samym strategię podjętą przez ostatnich papieży. Na kanwie tej refleksji będziemy zmierzali do odczytania w świetle Ducha Świętego przesłania, które do nas kieruje w swojej encyklice „Radość Ewangelii” (Evangelii Gaudium). Zatrzymanie się przy tym przesłaniu jest dla nas istotne, dlatego, że według papieskich zapowiedzi encyklika ta jest dokumentem programowym dla Kościoła na najbliższe lata.

„Papież Franciszek, a Duch Święty”

  • Cel Jana XXIII: Nowa pięćdziesiątnica
  • Żyć ewangelią…
  • Nawrócenie Kościoła
  • od moralizowania do radości Ewangelii
  • Nawrócenie oznacza „Tak” i „Nie”
  • Wszelka Posługa jako służba
  • Nakaz Ewangelizowania wypływający z chrztu
  • „NIE” – dla duchowej ” światowości”

Serdecznie zapraszamy, aby wspólnie słuchać jak bije tętno Kościoła!


Zapraszamy też 2. 06. 2014 r. na towarzyszącą weekendowi modlitwę o jedność „Ekumenizm Ducha”. Będziemy chcieli, jako wspólnota ludzi wierzących stanąć przed naszym Bogiem, oddając mu chwałę i wsłuchując się w to co mówi do nas zgodnie ze słowami modlitwy „Ojcze Nasz” żebyśmy robili na Ziemi to co otrzymaliśmy z nieba!

Spotkanie odbędzie się tym razem w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przy ulicy Podzamcze 8. Rozpoczęcie o godzinie 19:00.


Prowadzący : ks. dr Peter Hocken
Termin: 30.05-01.06.2014
Miejsce: Lanckorona (Brody 361) – Dom formacyjny Szkoły Ewangelizacji, Odnowy życia i Jedności chrześcijan En Christo (Zobacz jak do nas dojechać)
Koszt: 150 PLN

Prosimy o przesłanie zaliczki w wysokości 50 zł od osoby na konto: 68 1030 0019 0109 8521 7297 0012; Andrzej Sionek, ul. Turniejowa 69b/4, 30-619 Kraków ( tytuł: „EnChristo: Papież Franciszek, a Duch Święty ks. P. Hocken 30.05–01.06.2014″). W przypadku rezygnacji z weekendu wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi.

Zapisy: email – zgloszenia@enchristo.eu

Wszystkie zgłoszenia potwierdzamy mailowo. W razie braku potwierdzenia prosimy o kontakt telefoniczy: 734125276 (Marcin Gąsiorek)

> ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA <

Zapraszamy

Zespół En Christo

www.enchristo.pl

photo source