Autor: w: Myśl mesjańska, Wydarzyło się

Konferencja wraz z uwielbieniem w Krakowie

Jako Katolickie Stowarzyszenie En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności Chrześcijan zapraszamy do wspólnej modlitwy połączonej z refleksją teologiczną w cyklu spotkań „Ekumenizm Ducha”, w ramach Tygodnia modlitw o Jedność Chrześcijan.

Spotkania odbędą się w dniach 20 i 21 stycznia o godzinie 19:00, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, ul. Podzamcze 8.

Zapraszamy do kolejnego wspólnego stanięcia w uwielbieniu przed Panem wierzących wszystkich wspólnot chrześcijańskich i ich odpowiedzialnych. Swoją obecność i wspólny udział w modlitwie zapowiedział Ks. Biskup Grzegorz Ryś.

Szczególną inspiracją tych spotkań, będą ostatnie zachęty Biskupa Rzymu, Papieża Franciszka wyrażone między innymi w Ewangelii Gaudium.

Szczególnym gościem naszych spotkań będzie ks. dr Peter Hocken, który skieruje do nas słowo na temat:

1. Wpływ Papieża Franciszka na Jedność Chrześcijan (20 stycznia)
2. Naród Żydowski, a Jedność Chrześcijan (21 stycznia)

Mamy nadzieję, że wspólnie poddając się Duchowi Świętemu, ochotna wymiana darów poprowadzi nas dalej, że wzrośnie nasza nadzieja jaką mamy w Chrystusie, jak i wzajemna braterska miłość.

wsd krakow, uwielbienie  krakow, enchristo , en christo, sionek, rys, hocken

Ps. Przed spotkaniami będzie zbierana kolekta na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, minimalnie 10 złotych za dzień.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie się drogą e-mailową, tak abyśmy mogli zabezpieczyć uczestnictwo.

Na spotkaniach będą dostępne nagrania między innymi z ostatniego weekendu 17-19 stycznia 2014 w Lanckoronie pod tytułem: Papież Franciszek, a powołanie do jedności.

Zapisy: email – zgloszenia[małpa]enchristo.eu

lub poprzez formularz

https://docs.google.com/forms/d/1BoVYuMW-a9YsbIADBLRLCrEM_JytwSRJDZMYNHOYdJo/viewform

Tych, co nie mogą być obecni z nami na miejscu w Krakowie zapraszamy na transmisję online

Zapraszamy
Andrzej Sionek z zespołem En Christo
Źródło fotografii