Autor: w: Wydarzyło się

Wiara, która przenosi góry – 05-07.04.2013

WEEKEND DLA MĘŻCZYZN

Jest to kolejny weekend z cyklu „Wiara” wpisujący się w Rok Wiary w naszym Kościele.

Poprzednie spotkania: „Wiara Izraela” prowadzone przez Daniela Grubera i „Wiara” ks. Petera Hockena, wprowadzały nas głębiej w zrozumienie tego, czym jest wiara i jak ją przeżywać. Pierwsze z nich ukazywało ją z punktu widzenia Izraela, a drugie z punktu widzenia Kościoła i dokumentów soborowych Vaticanum II. Teraz przyszedł czas na zbadanie tematu w męskiej grupie roboczej w czasie spotkania z Donaldem Turbittem – misjonarzem, liderem wspólnoty, człowiekiem świeckim, który w swoim życiu doświadczył wielu cudów, był świadkiem wielu nawróceń i wypełnienia się Bożych Słów.

 

Podczas tego weekendu Donald zaspokoi nasz głód patrzenia na wiarę z punktu widzenia świeckiego lidera, męża i ojca, pracującego w świecie, zaangażowanego w budowanie Bożego Królestwa na Ziemi.

 

Weekend dla mężczyzn „Wiara, która przenosi góry” odbędzie się w Domu Spotkań EnChristo w Lanckoronie w dniach 5-7.04.2013.
Donald Turbitt, Amerykanin pochodzenia irlandzkiego, został powołany i ochrzczony w Duchu Świętym jako młody strażak i biznesmen. Powołany do chrześcijańskiego wzrostu we wspólnotowym wymiarze w ekumenicznej charyzmatycznej 400 osobowej wspólnocie będącej częścią szerszego aliansu Sword of the Spirit. Przez kilkanaście lat wraz z małżonką prowadził tę wspólnotę. Podjął posługę wśród mężczyzn w katolickim Stowarzyszeniu „Mężczyźni św. Józefa”.
Szczególnym jego charyzmatem jest ukazywanie, co Bóg złożył w męskich sercach oraz budowanie charakteru i wiary mężczyzn. Podczas pobytu w Szkole Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego w Lanckoronie w 1995 roku, wraz z Nealem Lozano, Donald otrzymał powołanie do szerszej ewangelizacji i misji. W ramach prowadzonej przez Ralpha Martina inicjatywy „Renewal Ministries” kontynuuje wraz z małżonką Patrycją powołanie ewangelizacyjne i formacyjne goszcząc od kilkunastu lat corocznie w Lanckoronie: miejscu skąd rozpoczęła się jego misja na Europę Wschodnią i Azję i do którego zawsze wraca, aby ubogacać, inspirować i budować.

Zapraszamy.

Ze względu na duże zainteresowane weekendem prosimy o szybkie zapisy.

Zapraszamy na cykl spotkań dla mężczyzn

„Wiara, która przenosi góry”

Gość specjalny: Donald Turbitt

Szczegóły wszystkich spotkań wkrótce na stronie http://www.mezczyzni.net .
Trwają już zapisy na weekendy, a ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o szybkie zapisy.

Będziemy również chcieli zorganizować transmisję z tych spotkań. Jednak
będzie to zależne od możliwości technicznych w poszczególnych miejscach.
Zachęcamy do osobistego udziału tych wszystkich, którzy będą mieli taką
możliwość.

 

Informacje dotyczące weekendu w Lanckoronie

Prowadzący: Donald Turbitt

Data: 05-07.04.2013

Koszt: 150 PLN

Miejsce: Lanckorona, Brody 361

 

adres mailowy: zgloszenia@enchristo.eu
• Każde zgłoszenie potwierdzamy mailowo!
• W przypadku braku potwierdzenia prosimy o kontakt telefoniczny 887-502-206