Autor: w: Foto, Myśl mesjańska, Wydarzyło się

Biblia została napisana przez rybaków, celników i rolników – słów kilka po spotkaniu w Skomielnej Czarnej

Szalom!

Zakończyliśmy weekend z Danielem Gruberem na temat: „Wiara Izraela„. Prawie 70 osób przyjechało słuchać o Szabacie, wielkości Boga, sytuacji Izraela i czasach w jakich żyjemy. Na początku weekendu mieliśmy oczekiwania aby poznać Pana tak jak nigdy jeszcze nie poznaliśmy… Poznając wiarę Izraela -poznaliśmy ich podejście do spędzania czasu z Bogiem, do wspólnego odpoczynku.

Zrozumieliśmy, że Pan chce abyśmy traktowali Jego Słowo, które zawarł w Biblii bardzo poważnie i bardzo konkretnie, nie zmieniając znaczenia, nie wymyślając co Pan ma na myśli ale pytając i szukając co faktycznie tam zostało zapisane – nawet jeśli nam się to nie podoba! Jak Daniel powiedział: „Bóg nie jest tak bardzo duchowy jak chcielibyśmy go widzieć….”

Biblia została napisana przez rybaków, celników i rolników – to nie może być za trudne nawet dla prostych niewykształconych ludzi – studiowanie pisma to obowiązek każdego wierzącego!

Daniel przedstawił nam także sytuację związaną z ziemią Izraela od czasu ponownego powstania państwa po II wojnie światowej aż do dnia dzisiejszego, co było dla nas bardzo nowym odkryciem.

Weekend pozostawił w nas jeszcze więcej pytań i jeszcze większe pragnienie aby poznawać naszego Pana i szukać Jego dróg…

Błogosławimy Izraelowi i modlimy się o pokój dla Niego.

Marcin Gąsiorek

*Fotografie dzięki uprzejmości Agaty i Wojtka Hanuszkiewiczów