Autor: w: Filmy, Myśl mesjańska, Wydarzyło się

Zakończył się tydzień poświęcony studiowaniu Pisma

W dniach 18-25 sierpnia 2012 r. w domu spotkań En Christo w Lanckoronie miał miejsce niezwykły tydzień poświęcony studiowaniu Pisma, a w szczególności czynów Abrahama.

Prowadzący – Daniel G., przedstawiciel żydowskiej myśli mesjańskiej – zaprosił nas do beit midrasz (rdzeń słowa pochodzi od: szukać, poszukiwać, dokopywać się znaczenia), czyli domu/miejsca w którym poszukujemy i dokopujemy się znaczenia tego co napisane w Piśmie. My rozpoczęliśmy przygodę poszukiwania żywego i prawdziwego Boga, który mówi bardzo ważne rzeczy przez postawę i czyny Abrahama.

Nieodłącznym elementem tych poszukiwań było zadawanie pytań i mierzenie się z nimi, bynajmniej nie przez udzielanie pochopnych odpowiedzi. Stawianie konkretnych pytań do tekstu Pisma pomagało nam głębiej zaangażować się w jego treść. A odpowiedzi na pytania były nie tylko wysiłkiem umysłu, ale stały się czymś zobowiązującym dla naszego życia.

Wspaniałym doświadczeniem była obecność pośród nas chrześcijan różnych denominacji oraz przedstawicieli nurtu mesjańskiego z Ukrainy.

Towarzyszącym wydarzeniem o niezwykłej randze był odbywający się w tych dniach Marsz Życia (www.marszzycia.org) , na którego otwarcie wybraliśmy się całą grupą do Oświęcimia.

Tydzień biblijny rozpoczął się koncertem muzyki żydowskiej zespołu Jarmuła Band, a zakończył wejściem w odpoczynek szabatu, czemu towarzyszyły błogosławieństwa, radosne tańce i śpiewy, a także dobre jedzenie.

Ania i Piotr Musiewicz