Autor: w: Blog, Weekend dla młodych, Wydarzyło się

Nowa Ewangelizacja – Weekend dla młodych 30.03-01.04.2012
30 marca 1 kwietnia 2012
Weekend dla młodych pt. „Nowa Ewangelizacja”
ks. dr Peter Hocken
Lanckorona

UWAGA – z powodu braku miejsc możliwe jest zgłaszanie się na listę rezerwową.
Więcej szczegółów można uzyskać pisząc na adres zgloszenia@enchristo.eu

Pilna potrzeba nowej ewangelizacji? Obowiązek ewangelizacji? Ewangelizacja i rozeznanie? Ewangelizować wewnątrz współczesnego świata, wychodząc od stojących przed nim wyzwań? Czasy «nowej ewangelizacji»? Nowe konteksty? Nowe sposoby bycia Kościołem? Spotkanie i zjednoczenie z Chrystusem celem przekazu wiary? Kościół przekazuje wiarę, którą sam żyje? Słowo Boże a przekaz wiary? Kościoły lokalne podmiotem przekazu? Pierwsze głoszenie, jako wymóg nowych form mówienia o Bogu? Wprowadzać w wiarę, wychowywać do prawdy? Ewangelizatorzy i wychowawcy jako świadkowie? Pięćdziesiątnica, jako fundament «nowej ewangelizacji»? «Nowa ewangelizacja», wizja dla Kościoła na dziś i na jutro? Radość ewangelizacji?

To niektóre z pytań będących tematem Synodu Biskupów dotyczącego Nowej Ewangelizacji. Podczas najbliższego weekendu z ks. dr Peterem Hockenem będziemy uczestniczyć w poruszaniu kwestii Nowej Ewangelizacji na nowy sposób, aby nasze posługiwanie mogło być zakorzenione w samym centrum tego co Duch Święty mówi do Kościoła.

Przesyłamy zaproszenie na kolejny weekend z cyklu weekendów młodych z ks. dr Peterem Hockenem. Tym razem tematem będzie „Nowa Ewangelizacja”


Koszt weekendu: 130PLN (+10PLN dla osób zainteresowanych pościelą)

W związku z dużą liczbą zgłoszeń zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się.
Każde zgłoszenie potwierdzamy mailowo,
więc jeśli nie otrzymałeś potwierdzenia, to prosimy o kontakt albo na
zgloszenia@enchristo.eu albo pod nr telefonu: 509233215,ponieważ nie potwierdzone zgłoszenia nie są wpisywane na listę uczestników.
W miarę możliwości prosimy o przesłanie zaliczki w wysokości 50 zł od osoby na konto:

68 1030 0019 0109 8521 7297 0012; Andrzej Sionek, ul. Turniejowa 69b/4, 30-619 Kraków

( tytuł: „EnChristo: Weekend młodych”).


Weekend rozpoczynamy w Piątek (30.03.2012) kolacją o 19.00. Zakończenie po obiedzie w Niedzielę, czyli około 15 (Niedziela 01.04.2012).

Weekend odbywa się w domu spotkań En Christo w Lanckoronie adres Brody 361 (przed domem stoi drogowskaz En Christo). Dojść (lub dojechać) do domu można z Kalwarii Zebrzydowskiej (ok 45 min drogi piechotą) lub z Lanckorony (ok. 15 min drogi piechotą)

Zapisy poprzez zgloszenia@enchristo.eu