Autor: w: Inne

Weekend Uwielbienia 14-16.05.2010 r.

W dniach 14 – 16 maja w Lanckoronie odbył się weekend uwielbienia zatytułowany „Prorocki wymiar kultu chrześcijańskiego” był to weekend podczas, którego uczyliśmy się słuchać Pana i otwierać nasze serca na Jego głos.

Bardzo zapadła mi w pamięć popołudniowa modlitwa, podczas której doświadczyliśmy wolności w Duchu Świętym i otrzymaliśmy wiele słów zachęty od Pana, który mówił do nas przez wiele osób. Colin Symes prowadził nauczanie podczas weekendu, zaczynając od wagi słuchania Boga i wrażliwości na Jego głos w naszym życiu poprzez praktyczne wskazówki dotyczące daru proroctwa na bazie tego co czytamy w Nowym Testamencie. Bardzo pomocne było nauczanie o rozeznawaniu słowa proroctwa. Szczególnie istotne było również podkreślenie wspólnotowego charakteru daru proroctwa, który służy do budowania wspólnoty.

Podczas weekendu obecni byli uczestnicy między innymi z krakowskich wspólnot takich jak Nazaret, Nowe Jeruzalem, Ziemia Boga, Wspólnota Alfa. Mieliśmy również przyjemność gościć przedstawicielki Kościoła Chrystus Królem, a także Kościoła Nowego Przymierza i innych wolnych kościołów z poza granic polski. W sumie gościliśmy przedstawicieli czterech narodów polskiego, brytyjskiego, amerykańskiego i japońskiego.

W sobotni wieczór mieliśmy bardzo dobry czas wzajemnego wstawiania się i błogosławienia narodom, z których pochodzimy. Dla mnie ten weekend był wspaniałym doświadczeniem jedności w Duchu Świętym i czasem strojenia Oblubienicy na przyjście wyczekiwanego Pana.